Archív správ

9. Taši sa zabáva - Zádiel

22.06.2013
       
[22.6. 2013]
V sobotu 22. júna vás pozývame na zábavnú rodinnú turistiku s Tašim a jeho kamarátmi do Zádielskej doliny. Bude to naša predposledná veľká Tašizábava, ktorá od tých predošlých bude viac o športe a turistike, tak neváhajte a príďte. Stretávka je na parkovisku pri vstupe do kaňonu o 10:00. Oplatí sa prísť na spoločný pochod, pretože od strážcov Národného parku Slovenský kras sa dozviete množstvo zaujímavostí o tomto krasovom kaňone, ktorý vytvoril Blatný potok. Aby bola zábava väčšia, ujo rozprávkar vám cestou prezradí niekoľko zaujímavých povestí, na základe ktorých sa napísala rozprávka "Dlhou Zádielskou dolinou..."
 

8. Taši sa zabáva - Vlachovo

15.06.2013
       
[15.6. 2013]
Kamaráti,
v túto sobotu 15.júna budeme vo Vlachove, opäť na skvelej Tašizábave. Naše stretnutie bude trošku tajomné, mystické ba aj strašidelné, ale predovšetkým zábavné a poučné tak pre malých, ako aj veľkých. Nuž, a kto ste ešte neboli na naozajstných hasičských pretekoch, tak vo Vlachove uvidíte čo to takí dobrovoľní hasiči musia vedieť. Počas našich aktivít spoločne vás zavedieme ku (tých odvážnejších aj "do") grófskej ľadovni, kde vás čaká veľké prekvapenie. Ponúkame vám aj návštevu tradičnej kováčskej vyhne, ktorú staval syn posledného Vlachovského majstra kováča. Je v nej ohnisko, nákova a kováčske náradie pre pracovnú činnosť kováčov. Zaujímavosťou je aj klasické dúchadlo - kováčske „mechy“. Ohnisko slúži zároveň na opekanie slaninky a klobásy pre turistov. Brány pre vás otvorí aj Kaštieľ rodiny Andrássyovcov, ktorá tam mala kedysi svoje panstvo. Tu sa narodili najvplyvnejší príslušníci rodiny Andrássyovcov – Emanuel (1821) a Július (1823). Krásna príroda vo Vlachove je ako stvorená tak na poľovačky, ako aj na rybolov - aj preto si tu Andrássyovci vybudovali rybníky. V bezprostrednej blízkosti rybníkov tečie rieka Slaná, kde konči náučný chodník Zelenej školy.
 

6. Taši sa zabáva - Dobšiná

18.05.2013
       
[18.5. 2013]
Milé deti,

po krásnych podujatiach Taši sa predstavuje, sa najbližšie uvidíme v Dobšinej. Chvíľku si na mňa počkáte, kým bude pekne teplúčko, ale v máji to bude stáť za to!

Určite však nezabudnite sledovať môj profil na Facebook-u, kde sa dozviete mnoho ďalších zaujímavých informácií a možno aj opäť nejaké prekvapenie.
 
Nachádzate sa tu:       Gros > Archív správ

Tento projekt je spolufinancovaný z ERDF
„Investícia do Vašej budúcnosti“

ROP Znak SR Vlajka EU KSK

Realizátor projektu: Košický samosprávny kraj
Realizátor web stránky: e-volution, s.r.o.
Autor textov rozprávok: © Štúdio Harmony/Daniela Hroncová-Faklová, Ľubica Škrinárová
Autor rozprávkových ilustrácií: © Štúdio Harmony/Róbert Šandor
Realizácia 2012