Čo sa udialo za posledné mesiace?

Ahoj kamaráti,

ospravedlňujem sa, že som o sebe nedal vedieť. Posledné mesiace som v jednom kololotoči pracovných a mediálnych povinností.

Čo sa teda udialo od stretnutia s detičkami v Slavošovciach? 

V decembri som mal naozaj veľa práce. S mojim Tašitímom sme pripravili jeden naozajstný nóbl veľký a slávnostný deň, a to veru nie hocikde, ale priamo v Betliarskom kaštieli. 5. decembra 2013 za prítomnosti veľavážených ľudí bolo vyhlásené TAŠÍKOVO - Rozprávkový Košický kraj. Pri tej príležitosti moji dospelí kamaráti pokrstili rozprávkovú knihu, ktorú o mne  napísali tety Ľuba Škrinárová a Dana Hroncová-Faklová. Knihu farebnými lentilkmai pokrstili gazdovia strýka Tascherla  - rozprávkoví "akože" Dionýz a Františka Andrášiovci.

Potom, o pár dní neskôr, 12. decembra už som utekal za rožňavskými detičkami do knižnice, kde sme sa zabávali, tancovali, súťažili, spievali a samozrejme čítali moje rozprávky. Potom prišli Vianoce, trošku oddychu, lyžovačka, Silvester...a potom...eniky,beniky, kliky, bééé, už tu bol nový rok a nové povinnosti.

Počas otváracieho ceremoniálu Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013 v dňoch 19. a 20. januára som bol v Košiciach, vo Verejnej knižnici J. Bocatia. Ojojjooooojjj!  Bola to poriadna makačka! Toľko deti som ešte doteraz na jednej kope ani nevidel! Každý sa so mnou chcel hrať, alebo aspoň sa vyfotiť. Ja som bol tak veľmi rád, že som našiel toľko  veľa nových kamarátov, že tri dni a štyri noci som nevedel od vzrušenia ani oči zažmúriť.  Nebojte, potom som spal sedem a pol dňa v kuse.

No, a keď som tak hlboko spinkal, akurát tak na siedmy deň - crrrrrn.....crrrrrrrnnn...... zvoní mi mobil! Tak si predstavte, volali mi z telky! Z naozajstnej telky, nie z Jednotky, ani z Trojky, ani z Jojky, ale z Dvojky! Že so mnou chcú natočiť rozhovor! Vraj, že už o mne čvirikajú vtáčiky aj na Zemplíne, nielen v Košiciach! Takže, teraz už mám za sebou moje prvé TéVé účinkovanie. To akože už som celebrita? Hm....?

 

A čo ma čaká v blízkej budúcnosti?

Ja a môj Tašitím ideme do Srbska, medzi slovenské a maďarské detičky do Kovačice, kde sa na mňa už všetci veľmi tešia. Ja sa teším tiež, že tam navštívim aj škôlkarov, že si spolu zahráme Tašipexexo, Tašipuzzle, ale hlavne, že budeme čítať moje rozprávky. 

Koncom februára mám pozvanie do Budapešti, ne veľtrh cestovného ruchu, a potom.....joooj, je toho veľa, dám vám vedieť včas.

 

Zatiaľ páčko,

Taši

 

 

Zdieľaj s priateľmi:  
Nachádzate sa tu:       Gros > Tasikoviny > Čo sa udialo za posledné mesiace?

Tento projekt je spolufinancovaný z ERDF
„Investícia do Vašej budúcnosti“

ROP Znak SR Vlajka EU KSK

Realizátor projektu: Košický samosprávny kraj
Realizátor web stránky: e-volution, s.r.o.
Autor textov rozprávok: © Štúdio Harmony/Daniela Hroncová-Faklová, Ľubica Škrinárová
Autor rozprávkových ilustrácií: © Štúdio Harmony/Róbert Šandor
Realizácia 2012